Kredka a eyeliner do oczu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Kredka a eyeliner do oczu
Uroda

Makijaż od zawsze towarzyszył wszystkim kobietom na całym świecie, pragniemy wyglądać lepiej zachowując przy tym naturalność na najwyższym poziomie. Jeszcze kilkanaście lat temu temat malowania się nie był tak popularny wśród płci pięknej, wszystkie triki pozostawały tajemnicą, którą znać mogli tylko profesjonaliści. Kobiety z podziwem obserwowały efekty pracy makijażystów, zastanawiając się jak to możliwe, że dziewczyna o przeciętnym typie urody może wyglądać wspaniale. Rozwijający się internet obdarował nas wiedzą, którą wykorzystujemy zarówno na co dzień, jak i wychodząc na specjalne okazje.

Ponadczasowym trendem makijażowym jest bez wątpliwości tak zwana kreska na powiece – daje ona niesamowicie piękny efekt i pasuje do każdego rodzaju budowy oka. Wykonanie make upu z kreską, która wygląda efektywnie wymaga wprawy, panuje przekonanie, że najlepszy efekt osiągniemy eyelinerem, jest to jednak kłopotliwa czynność, szczególnie dla osób początkujących. Co zatem zrobić, jeśli nie posiadamy doświadczenie w tej kwestii? Najważniejsze to nie poddawać się i sprawdzić istniejące na rynku alternatywy – najpopularniejszym dla eyelinera zamiennikiem jest kredka.

Eyeliner, czy warto ryzykować?

Niejednokrotnym błędem kobiet rozpoczynających swoją przygodę z kreską jest skok na głęboką wodę i zakup najtrudniejszego narzędzia jakim jest eyeliner. Tym razem to nie jest mit – metoda ta jest zdecydowanie kłopotliwa, nawet dla osób zaawansowanych. Efekt jaki możemy osiągnąć jest niezwykle precyzyjny, co tym bardziej nakręca wszystkie kupujące go kobiety. Pamiętajmy jednak, że początki mogą okazać się bardzo trudne, jakikolwiek błąd skończy się zmyciem całego makijażu powieki, a to doprowadzi nas do licznych frustracji. Co zrobić jeśli chcemy zacząć pracę z eyelinerem?

Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, czy na pewno chcemy osiągnąć efekt precyzyjnej kreski? Jeśli odpowiedź brzmi: tak, zapoznajmy się z rodzajami eyelinera i wybierzmy najkorzystniejszą opcję. Wyróżnia się następujące odmiany: flamaster, eyeliner w płynie, w kamieniu, w żelu oraz z pędzelkiem. Niezależnie od wyboru pamiętajmy, że zanim rozpoczniemy pracę nad kreską przed ważnym wyjściem poćwiczmy jej wykonanie kilkanaście razy, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Kredka, pomocne narzędzie dla każdej z nas

Niezależnie od naszego stopnia zaawansowania, wykonywanie kreski kredką jest niezwykle wygodne i odpowiednie zarówno dla amatorek makijażu, jak i dla profesjonalistek. Efekt jaki osiągniemy jest inny niż ten wykonany eyelinerem – jednak, nie różni się na tyle, aby nie korzystać z tak świetnego narzędzia jakim jest kredka. Tradycyjnym rozwiązaniem, jakim jest ołówek do oczu posiada kruchą i miękką konsystencję, co daje nieco rozmyte wykończenie. Możliwe jest także celowe rozmycie – nada to oczom bardziej naturalnego wyglądu, a rzęsy wydadzą się bardziej gęste.

Niestety, coś za coś – wadą nakładania kredki na powiekę jest jej trwałość. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas noszenia makijażu kreska się rozmaże, zetrze, a być może nawet odbije na powiece. Chcąc wzmocnić jej trwałość, nie zapominaj o nałożeniu przed nią primera pod cienie lub podkładu. Make up powinien zostać wykonany w następującej kolejności (zachowanie takiego schematu pozwoli na wydłużenie trwałości całego makijażu oczu):
– zalotka (ewentualność)
– baza pod cienie
– kredka do oczu
– cienie do powiek
– tusz do rzęs

Idealny makijaż oczu

W zależności od tego jaki stopień zaawansowania posiadasz, taki rodzaj efektu wykończenia wybierz – jeśli nie miałaś okazji malować kreski na powiece, zainwestuj w dobrą jakościowo kredkę. Pogrubisz wizualnie swoje rzęsy, a rezultat okaże się niezwykle czarujący i naturalny. Czy to nie o to właśnie chodzi? Chcemy wyglądać pięknie i naturalnie. Dziewczyny posiadające wprawę w wykonywaniu make upu mogą wybrać się do drogerii po zakup eyelinera, to jaki rodzaj wybierzecie zależy tylko od Was – efekt jaki osiągniecie jest bardzo zbliżony. Nie zapominajcie o ćwiczeniach, regularność w tego typu zajęciach pozwoli Wam osiągnąć przepiękny efekt idealnie wykonanej kreski na powiece. Będzie ona niezwykle precyzyjna, cienka lub gruba, ale z pewnością bardzo efektowna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*