Majówka w domu – 4 sposoby na spędzanie wolnego czasu z dziećmi

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Majówka w domu – 4 sposoby na spędzanie wolnego czasu z dziećmi
Rodzina

Planujesz majówkę w domu? Chcesz zorganizować czas dla całej rodziny, ale nie masz na to pomysłu? Podrzucamy Ci kilka ciekawych sposobów. Majówka w domu z całą rodziną może być udana!

Turniej gier planszowych

Jeśli Ty i Twoi domownicy jesteście miłośnikami gier planszowych, zorganizuj turniej. Pod uwagę weź kilka tytułów, aby każdy miał równe szanse i zagrał w to, co lubi najbardziej. Spisuj wyniki, a na końcu wyłoń zwycięzcę! Zapewnij bliskim małe nagrody, które docenią każdego gracza.

Impreza tematyczna

Nic nie cieszy bardziej małe dzieci niż wcielanie się w rolę indiańskiego przywódcę, kapitana statku albo średniowiecznego rycerza. Majówka w domu to świetny czas, aby zamienić cztery kąty w okręt albo wioskę. Przygotuj ozdoby, specjalne ubrania oraz wymyśl zabawy, które umilą Wam ten czas.

Zgadnij co to?

Zamiast po raz kolejny odpalać konsolę, zorganizuj dla swoich domowników i dzieci ciekawą zabawę. W kartonie zrób dwa otwory z boku, aby można było tam włożyć ręce i pozbądź się jednego z dłuższych boków. W środku umieszczaj po kolei różne przedmioty – w tym czasie pilnuj, aby nikt nie widział, co jest wewnątrz. Zabawa polega na zgadnięciu, co ciekawego znajduje się w pudełku, wykorzystując wyłącznie zmysł dotyku.

Koncert na żywo

Majówka w domu to też świetny czas, aby wykorzystać kreatywność domowników. Zorganizuj różne instrumenty muzyczne, np. zakładając gumki recepturki na stare opakowanie po chusteczkach higienicznych. W pudełku umieść ryż albo inne drobne sypkie przedmioty, aby zrobić grzechotki. Puszki metalowe mogą posłużyć jako bębenki. Teraz zacznijcie grać i spędzać wspólnie miło czas!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*